Start

 

Poznajemy piękno naszego regionu

 

Wycieczka w Góry Stołowe

 

W dniu 15 maja br. klasy II A i II B Szkoły Podstawowej w Ścinawce Średniej brały udział w kolejnej ścieżce dydaktycznej Parku Narodowego Gór Stołowych pt.: „Niknąca Łąka”.

 To już trzecia ścieżka dydaktyczna, w której nasze klasy brały udział. Po raz pierwszy odwiedziliśmy siedzibę PNGS w Kudowie Zdroju, aby uczestniczyć w ścieżce dydaktycznej „Płazy”, następnie zwiedzaliśmy „Błędne Skały”.

Tym razem na podmokłym terenie „Niknącej Łąki”, która jest odtworzonym fragmentem torfowiska, obserwowaliśmy różne gatunki roślin, związane z tym typem ekosystemu. Po przejściu 400-metrowej kładki udaliśmy się na szlak skalnych grzybów, co było dla nas wielką atrakcją.

W naszej wędrówce po Górach Stołowych po raz kolejny towarzyszyła nam pani Dorota Mokrzycka, pracownik naukowy Parku. Pani Dorota zwracała naszą uwagę na ciekawostki przyrodnicze i specyfikę chronionego terenu. Zaciekawiła nas drewniana budka zawieszona na drzewie z bardzo wąską szparką. Jak się okazało, to budki dla nietoperzy, których 13 gatunków występuje na ternie parku.

Dziękujemy pani przewodnik i Dyrekcji PNGS za umożliwienie nam poznania tak pięknych i niezwykłych miejsc, jakimi są Góry Stołowe, u podnóża których mamy szczęście mieszkać.

Aleksandra Pietrzyńska

1