Start

 

Gminny Konkurs ze Znajomości Zasad „Savoir Vivre”

 

 

W dniu 15 maja br. w naszej szkole odbył się „Gminny Konkurs z Zasad Savoir Vivre”. Brali w nim udział uczniowie klas V i VI Szkół Podstawowych gminy Radków.

 

Przedstawiciele klas mieli za zadanie nakryć stół na obiad z przystawką, następnie spożyć posiłek mięsny zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Kolejnym zadaniem było przeprowadzenie rozmowy telefonicznej, przywitanie osoby starszej od siebie, a także zaprezentowanie właściwego stroju na imieniny babci, uroczystość szkolną, na dyskotekę oraz codziennego ubioru do szkoły. Nie lada wyzwaniem dla męskiego przedstawiciela drużyny było zaproszenie wybranej przez siebie osoby do tańca towarzyskiego. Konkurencji towarzyszyła piękna piosenka Freda Astaire’a „Cheek to cheek”. Na koniec zespoły rozwiązywały krótki test z zasad „Savoir Vivre”.

Przebieg konkursu uświetnił występ zespołu „Uśmiech” pod kierunkiem pani Renaty Kozik. Konsumpcji obiadu towarzyszył występ uczennicy Natalii Dymczak grającej na skrzypcach utwory: "Francuska piosenka" i "Wieczorne dzwonki". Przez chwilę na naszej Sali wytworzył się klimat rodem z najlepszej restauracji pięciogwiazdkowej!

Poprzez zabawę i współzawodnictwo dzieci uczyły się zasad właściwego zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Wszystkim konkurencjom towarzyszyło mocne zaangażowanie uczestników oraz świetna atmosfera!

Organizatorzy imprezy Aleksandra Pietrzyńska, Danuta Kuryluk i Małgorzata Mardaus serdecznie dziękują p. dyrektor Barbarze Sobczyńskiej, szanownemu jury, uczniom i ich wychowawcom oraz młodym artystom za aktywny udział w konkursie. To dzięki Wam było to bardzo miłe spotkanie.

Aleksandra Pietrzyńska