Start

 

 

Świat nauki w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej

     18 czerwca 2014 roku w szkole gościł pan profesor Piotr Baron- muzyk, kompozytor, dyrygent podróżujący po całym świecie ze swoją orkiestrą, wykładowca Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz uczelni w Niemczech.

   Pan Profesor opowiadał na temat muzyki i jej wpływu na postawy społeczne. Jest wielkim propagatorem muzyki jako czynnika edukacyjnego młodych ludzi. Mówił też o tym, że muzyka narodowa jest wartością bezcenną dla każdej nacji. Nie spodziewaliśmy się, że o tak poważnych tematach można mówić w tak przystępny sposób. Pan profesor Baron to zrobił.

Wykład wzbogacił opowieściami dotyczącymi jego pracy jako muzyka. Spotkanie miało świetną atmosferę. .Na koniec służył profesjonalnymi radami w zakresie emisji głosu kilku młodym ludziom, którzy śpiewają w lokalnych grupach wokalnych.

   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszego zespołu, a także uczniowie innych szkół- Zespołu Szkół z Radkowa, Zespołu Szkół Agrotechnicznych z Bożkowa oraz Noworudzkiej Szkoły Technicznej.

     Wykład pana profesora Piotra Barona to już kolejne spotkanie z reprezentantem świata nauki w naszej szkole. Przez cały rok szkolny 2013/2014 odbywały się podobne spotkania. W Ścinawce Średniej gościli wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i PWSZ w Nysie. Animatorami tych działań są pan dr Zbigniew Kulas oraz dyrektor zespołu szkół – pani Barbara Sobczyńska.

   Po przerwie wakacyjnej planowane są następne spotkania. Nasza szkoła powoli staje się również miejscem edukacji pozaszkolnej na najwyższym poziomie!