Start

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W ostatnich dniach września, co roku obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku to święto obchodziliśmy 28 września 2018.

Do akcji przyłączyła się również nasza szkoła. W ramach programu w klasach 4-6 na lekcjach matematyki zostały przeprowadzone pisemne egzaminy sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Za udzielenie wszystkich poprawnych odpowiedzi uczniowie otrzymywali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W szkole można było również spotkać specjalny patrol egzaminatorów – uczniów klasy piątej, którzy w ramach hasła „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przepytywali uczniów klas starszych ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na pytania dostawał plakietkę z logo Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Adrianna Węglarz