Start

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA „CODE WEEK”

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Uczymy dzieci programować” organizowanego przez firmę EduSense.

Jest to program edukacyjny, którego adresatem są szkoły, przedszkola, biblioteki, centra kultury, ośrodki edukacyjne a także rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem programu jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat. Wprowadzenie nauki programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej daje dzieciom szansę na zdobywanie kompetencji przyszłości, odpowiedzialne wprowadzanie w cyfrowy świat, kształtowanie logicznego, algorytmicznego myślenia, ale również wdrażanie do pracy zespołowej, tworzenia czegoś dla dobra ogółu, ale z poszanowaniem praw jednostki.

W zajęciach uczestniczą uczniowie klasy 2a oraz uczniowie klas 4 w ramach zajęć dodatkowych „Robotyka”. Od początku września poznajemy zasady programowania korzystając z robota Ozobot, puzzli do Ozobota, a także z 4 robotów mBoot. Uczymy się kodowania tras dla robotów, samodzielnie składamy roboty wg instrukcji, wykonujemy pierwsze zadania w programie Scratch.

W dniach 15.10.2018 – 19.10.2018 zgłosiliśmy się również do udziału w Code Week.- europejskim święcie kodowania. Będzie to cykl warsztatów dla dzieci - czasu radosnej nauki programowania, aktywnej, twórczej i nastawionej na rozwój uniwersalnych kompetencji: rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów.

Zapraszamy na stronę www. codeweek.eu, gdzie możemy znaleźć wszystkie informacje dotyczące tego programu, a także odszukać na mapie Europy - Polskę i Ścinawkę Średnią oraz zadania które będziemy realizować.

opiekun

Lucyna Uznańska - Skrzypczyk