Start

Andrzejki w przedszkolu

Oj darze, oj babarze,
Niechaj przyszłość się ukaże,
Czary – mary, wosku lanie
Co ma stać się, niechaj stanie
Od północy wiatr wieje
Coś się staje, coś się dzieje
Święty Andrzeju daj znać
Co się z nami będzie dziać.

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Ścinawce Średniej oraz Tłumaczowie także postanowiły zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. W dniu 30.11.2018 r. czyli w dniu imienin św. Andrzeja dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb, jak również dowiedziały się jaki będą wykonywały zawód w przyszłości. Po zakończeniu wróżb na dzieci czekały wspólne zabawy integracyjne, długo wyczekiwana dyskoteka oraz słodki poczęstunek przygotowany przez jak zawsze niezawodne mamy naszych przedszkolaków. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Z całą pewnością ten dzień był magicznym i wyjątkowym dniem w przedszkolu, który przyniósł dzieciom wiele radości, dostarczył niezapomnianych wrażeń a przede wszystkim był okazją dla najmłodszych do poznania pięknych ludowych tradycji.

Iza Klimorowska