Start

MIKOŁAJKI PRZEDSZKOLNE

           Jak co roku dzień 6 grudnia był dla przedszkolaków ze Ścinawki Średniej i Tłumaczowa, dniem wyjątkowym, gdyż od samego rana towarzyszyło mu radosne oczekiwanie na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Ponieważ wszystkie dzieci w naszych placówkach są niezwykle grzeczne, wiedzieliśmy więc, że odwiedziny gościa to tylko kwestia czasu. Mikołaj miał do nas przybyć zaczarowanymi saniami, podobno ktoś widział, że zaparkował je wraz z zaprzęgniętymi do nich reniferami na dachach przedszkola i szkoły. Szkoda, że nie mogliśmy tego zobaczyć bo będąc na zajęciach nie wychodziliśmy z budynków. Wkrótce jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki pojawił się On, zupełnie znikąd, potężny, uśmiechnięty w czerwonym stroju i z białą brodą. Nie sposób było go pomylić z kimś innym... to Mikołaj!!! Cieszyły się dzieci widząc go w korytarzu.

            Przedszkolaki jak co roku popisały się przed gościem krótkimi występami, wierszykami i piosenkami specjalnie przygotowanymi na tę wyjątkową okoliczność pod okiem swoich równie grzecznych Pań. Świętemu ze wzruszenia zabrakło tchu, był tak szczęśliwy, że obiecał spotkać się z nami ponownie za rok. Już się nie możemy doczekać Święty Mikołaju...

                                                                                              Iza Klimorowska