Start

      PRZEMEK POTOCZAK Z KLASY IIIB GIMNAZJUM NAJLEPSZY W POWIECIE KŁODZKIM, CZYLI KOLEJNY HISTORYCZNY SUKCES GIMNAZJUM

       Jeśli uczeń ma pasję, interesuje się jakąś dziedziną - osiąga sukces.  Kolejny raz te słowa okazały się prawdziwe.

W dniu 5 marca 2019 roku Przemek zwyciężył w IV Powiatowym Konkursie „Katyń- Golgota Wschodu” organizowanym przez Kuratorium Dolnośląskie, Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich, Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.

   W tym roku zmieniona została formuła konkursu. Uczniowie walczyli indywidualnie na szczeblu szkoły i powiatu. Finał powiatowy poprzedzony był warsztatami tematycznymi w kłodzkim liceum.

     Konkurs odbył się w historycznej Auli Liceum im B. Chrobrego i rozegrany został w dwóch kategoriach – szkół gimnazjalnych i podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Uczestniczący to przedstawiciele szkół z całego powiatu kłodzkiego. Tematyka konkursu ciekawa, aczkolwiek bardzo trudna, szczególnie dla gimnazjalistów, ponieważ dotyczyła wiedzy wyłącznie pozaprogramowej. Drugą trudnością był fakt, że poziom pytań był bardzo wysoki. Przemek odpowiadał na pytania podobne do pytań dla uczniów szkół ponadgimnazjalych. Poradził sobie świetnie i uzyskał tytuł laureata konkursu o randze powiatowej.  Do konkursu przygotowała go pani Barbara Sobczyńska- nauczyciel historii.

     W trakcie konkursu odbył się również przepiękny koncert w wykonaniu licealistów z Kłodzka.

Gratulujemy!!!

Barbara Sobczyńska