Start

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Już od najmłodszych lat dzieci powinny być uczone zasad bezpieczeństwa wg powiedzenia „czym skorupka za młodu nasiąknie...”. 

W naszym przedszkolu szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, dlatego też dnia 26 marca 2019 r. odwiedzili nas długo wyczekiwani goście – funkcjonariusze policji z Posterunku Policji w Radkowie.

Policjanci przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli numery alarmowe. Przedszkolaki otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia.  Dowiedziały się także, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci  dzieliły  się swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Przedszkolaki podziękowały gościom za dobre rady oraz wręczyły laurkę.  Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantami i będzie wiedział, że są oni przyjaciółmi, którzy chętnie służą pomocą.                                    

Dziękujemy Panom policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Iza K.