Start

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

2 kwietnia jest co roku obchodzony jako Światowy Dzień Autyzmu.

Kwiecień jest miesiącem autyzmu. Autyzm nie jest chorobą, a innym spostrzeganiem świata. Wynika z tego, że osoby autystyczne zachowują się inaczej. Dlatego mówi się o nich, że są ,,inne”. A ich stan jako ,,inność”. Symbolem autyzmu jest kolor niebieski, który kojarzy się nam z niebem pełnym marzeń, bezpieczeństwa i ciepłem.

            W naszej szkole również świętowaliśmy ten dzień. Uczniowie z klas I-III SP wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły ubrani byli na niebiesko oraz nosili niebieskie serca. Odbyły się wspólne pogadanki na temat wiedzy o autyzmie. Okazało się, że dzieci dużo na ten temat wiedzą, a nawet podawały przykłady konkretnych zachowań. Była wykonana gazetka w formie transparentu przygotowana w szkole. Dzieci obejrzały film o autyzmie. Po zakończeniu projekcji wzięliśmy udział w ,,niebieskim biegu” dla autyzmu. Każdy uczestnik oprócz niebieskiego ubrania trzymał niebieski balon. Po biegu wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

                                                                                              Małgorzata Mardaus