Start

KONKURS EKOLOGICZNY „BUDKA DLA OWADÓW POŻYTECZNYCH”

Uczeń naszej szkoły Wiktor Żak otrzymał wyróżnienie w dolnośląskim konkursie ekologicznym na najciekawszą budkę dla owadów pożytecznych organizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Wałbrzych.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat roli owadów pożytecznych, a zwłaszcza zainteresowanie problemem zmniejszania się populacji pszczół.

Pracę konkursową stanowiła budka dla owadów wykonana z materiałów naturalnych.

Kryteriami oceny były kreatywność, estetyka wykonania, funkcjonalność, solidność i zgodność pracy z tematem.

Do konkursu zgodnie z regulaminem w wyznaczonym terminie wpłynęło 119 prac (z naszej szkoły 8 prac) od uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy z terenu działalności DZPK O/Wałbrzych (teren byłego województwa wałbrzyskiego). W wałbrzyskim oddziale DZPK odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Joanna Tereszkiewicz