Start

BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 19.09.2019 roku w Dobrocinie( koło Dzierżoniowa) odbyły się Otwarte Jesienne Biegi Przełajowe” DOBROCIŃSKIE PRZEŁAJE” organizowane przez LZS.

Nasi uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ścinawce Średniej już po raz czwarty brali w nich udział i po raz kolejny pokazali, że Ścinawka była i jest groźnym rywalem. Tym razem I miejsce zajął Bożydar Łaszczuk w biegu na 600m,gdzie pokonał 55 rywali. Na tym samym dystansie wystartowali: Paweł Wojciaczyk i Kacper Tomasik-zajmując kolejno 17 i 20 miejsce . Ledwie kilku metrów zabrakło dziewczynom z klasy sportowej by być na podium w biegu na 600m- ostatecznie zajęły: 10 miejsce Samantha Korzec, 14 miejsce Natalia Czerwińska, 16 miejsce Laura Michajluk, 17 miejsce Martyna Horodeckiej, oraz 29 miejsce Emilia Kantor na 53 dziewczynki startujące w tej kategorii wiekowej. Filip Kowal w biegu na 300m zajmuje ostatecznie 11 miejsce , a jego kolega Jakub Dolski 59 miejsce( Jakub zaliczył upadek podczas biegu, ale mimo tego dokończył bieg) w tym biegu wzięło udział 61 chłopców w rocznika 2009/2010. W tej samej kategorii wiekowej biegała Nikola Warchał która wśród 45 startujących dziewcząt zajęła 17 miejsce. Mimo że był to ich debiut w takich biegach spisali się znakomicie. Reprezentanci Naszej szkoły na dystansie 800m zajmowali : Magdalena Koszyńska- 16 miejsce , Aleksandra Kęska- 18 miejsce na 30 startujących Pań, natomiast Tomek Grzybowski i Mateusz Woźniak kolejno 26 i 27 miejsce na 47 startujących Panów. Tak więc każdy uczestnik ,, punktował” do ogólnej punktacji powiatu. Dziękujemy bardzo za współpracę Panu Bogdanowi Ogrodowczykowi, który w naszej szkole, w naszych uczniach zauważył i docenił potencjał do biegania. Gratulacje dla uczestników jak i rodziców. Czekamy na podobne rezultaty na Finale Wojewódzkim .Oby tak dalej.

Natalia Rosiak