Start

Międzynarodowy Dzień Kropki

           Międzynarodowy Dzień Kropki to święto obchodzone od 2008 roku zainspirowane książką Petera Reynolds¢a "The Dot". Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, a motywem przewodnim jest kropka.

W naszej szkole obchodzimy to święto po raz drugi. Uczniowie klas I-III wspólnie oglądali film o Vashti, rozmawiali o najważniejszym przesłaniu z historii małej dziewczynki – każdy z nas jest ważny, każdy posiada jakiś talent, każdy powinien rozwijać swoje uzdolnienia. Czasem potrzebny jest ktoś, kto zauważy w nas talent, wesprze nas w jego rozwijaniu, uwierzy w nasze możliwości.

Potem uczniowie na kolorowych kropkach pisali w czym są dobrzy, jaki mają talent. Z kolorowych kropek powstały dwa drzewa, które powiesiliśmy na korytarzu szkolnym.

Przyozdobiliśmy również swoje ubrania w kolorowe kropki, aby pokazać w ten sposób, że warto uwierzyć we własne umiejętności i rozwijać pasje.

Lucyna Uznańska - Skrzypczyk