Start

Finał Wojewódzki Biegów Przełajowych w Krzyżowej

Dnia 26.09.2019 roku w Krzyżowej ( koło Świdnicy) odbył się VI MIĘDZYPOKOLENIOWY OTWARTY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA „Rodzina bez przemocy” KRZYŻOWA 2019 - Dolnośląski Finał Jesiennych Biegów Przełajowych.

Nasi uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ścinawce Średniej już po raz czwarty brali w nich udział. Tym razem I miejsce zajął Bożydar Łaszczuk w biegu na 800m,gdzie pokonał 70 rywali. Na tym samym dystansie wystartowali: Paweł Wojciaczyk i Dominik Szymański -zajmując kolejno 41 i 40 miejsce . Ledwie kilku metrów zabrakło dziewczynom z klasy sportowej by być na podium w biegu na 800m- ostatecznie zajęły: 10 miejsce Samantha Korzec, 15 miejsce Natalia Czerwińska, na 71 dziewczynek startujących w tej kategorii wiekowej. Filip Kowal w biegu na 400m zajmuje ostatecznie 21 miejsce , a jego kolega Xavier Kimaczyński bardzo dobrze zaczął ten bieg, ale ostatecznie wywalczył 8 miejsce na 70 chłopców startujących w roczniku 2009/2010. Reprezentantką Naszej szkoly na dystansie 800m w roczniku 2006/2005 była Malwina Słabicka, która zajęła 6 miejsce na 53 dziewczyny startujące z całego województwa. Tak więc każdy uczestnik ,, punktował” do ogólnej punktacji powiatu. Dziękujemy bardzo za współpracę Panu Henrykowi Strzelczakowi, który na co dzień trenuje Bożydara i współpracuje przy przygotowaniu motorycznym dziewcząt co procentuje na zawodach. Gratulacje dla uczestników jak i rodziców. Czekamy na podobne rezultaty w innych zawodach sportowych.

Natalia Rosiak