Start

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

         W środę, 25.09.2019 r. przedszkolaki wraz z opiekunami udali się autobusem do Tłumaczowa

na imprezę integracyjną z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”.

Uroczystość zorganizowana została przez Grono Pedagogiczne, Radę Sołecką oraz OSP

z Tłumaczowa.

Okazuje się, że ziemniaki są przydatne nie tylko w kuchni, mogą też być inspiracją do wielu atrakcyjnych zabaw. Przedszkolaki uczestniczyły w licznych „ziemniaczanych konkurencjach”, zabawach muzyczno - tanecznych oraz poszerzyły wiedzę na temat ziemniaków. Wśród zabaw znalazły się m.in.: „wykopki”- poszukiwanie ziemniaków na sali, „gorący kartofelek”- ostrożne, ale szybkie podawanie z rąk do rąk ziemniaka, „hop ziemniaczku”- celowanie ziemniakiem do oddalonego koszyczka i inne.

Jak na piknik przystało, nikogo nie ominął poczęstunek - wszystkim bardzo smakowały kartofle pieczone tradycyjnie w ognisku.

Mimo niesprzyjającej pogody, humor i dobra, wspólna zabawa na Sali Wiejskiej pozostaną na długo

w pamięci wszystkich dzieci.

Dziękujemy serdecznie Organizatorom za wspaniałą zabawę oraz za otrzymane upominki.

Przedszkolaki z oddziałów szkolno - przedszkolnych w Ścinawce Średniej i Tłumaczowie.