Start

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Dnia 15 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej, odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

Najmłodsi dzielnie przygotowywali się do tej uroczystości i kiedy nadszedł ten dzień, stawili się w szkole razem ze swoimi rodzicami . Wśród gości zasiadł pan Dyrektor Roman Borkowski, dodając swym uśmiechem otuchy występującym artystom. Dzieci prezentowały wiersze i piosenki . Po zakończonym programie artystycznym, w niezwykle podniosłej atmosferze przed biało- czerwoną flagą pierwszaki ślubowały być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie p. Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. To właśnie ten moment zostanie w sercach najmłodszych i ich rodziców na zawsze w pamięci….moment dotknięcia ołówkiem i magiczne słowa …PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA NASZEJ SZKOŁY wypowiedziane przez p. Dyrektora . Po uroczystym pasowaniu, pierwszaki otrzymały upominki od swoich koleżanek i kolegów z klasy drugiej i trzeciej, jak również od rodziców. Uśmiechnięte buzie świadczyły już tylko o tym, że z radością będą witać każdy kolejny dzień, a słowa przyrzeczenia, które składali, będą ich drogowskazem na długie, długie lata szkolne. Po oficjalnej części uczniowie z rodzicami udali się do klas na słodki poczęstunek. Małym bohaterom zostały wręczone legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.

                Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako niezapomniane przeżycie i niezapomniana radosna chwila.

                                                                       Wychowawczynie :

                                                                    Urszula Szpilowska   i Beata Eisfeld