Start

Przygoda Małych Podróżników.

Podczas nauczania zdalnego uczniowie kl. IIa zostali mianowani MAŁYMI PODRÓŻNIKAMI. Jako wychowawca jestem z uczniami w kontakcie bezpośrednim. Podczas naszej niezwykłej „podróży po sieci”, część uczniów używa platformy do komunikacji, niektóre dzieciaki współpracują przez telefon. 

Nasz cały zespół, aby prawidłowo funkcjonował musiał podzielić się na 4 załogi. Pierwsza załoga - narzędziem ich służącym do współpracy, jest telefon. Następne trzy, posługują się komunikatorem. Przy współpracy rodziców nasza „sieciowa podróż” zamienia się w ciekawą przygodę. Jak już wspomniałam uczniowie pracują zespołowo. Każdy zespół otrzymał swoją nazwę, wymyślił powitanie, rozwiązuje ciekawe specjalne zadania pozostawione na czacie. W różnorodny sposób poszerzamy swoją wiedzę i umiejętności posługując się kamerką i mikrofonem. Dobrze się bawimy i codziennie spotykamy na naszych „spotkaniach na ekranie”. W podróży towarzyszy nam dość liczny zespół OPIEKUNOWIE MAŁYCH PODRÓŻNIKÓW. To oni wspierają, pomagają, pilnują, aby podczas naszej podróży nie napotykać na problemy techniczne, choć bywało różnie. Mimo różnorodnych przygód: malujemy, zdobywamy wiedzę matematyczną, przyrodniczą, polonistyczną, techniczną, muzyczną, społeczną, informatyczną. Udało nam się także zorganizować wychowanie fizyczne, mali podróżnicy dbają o swoją kondycję. Oto unikatowa wystawa, prezentująca dorobek uczniów i rodziców podczas ciekawej podróży edukacyjnej. Na pewno ona pozostanie uczniom i rodzicom w pamięci.

wychowawca G. Opoczka